Naujienos

Naujausia

[Mūsų naujienos]

Parengėme Jums Europos duomenų apsaugos valdybos gairėmis paremtą informaciją apie Bendrojo duomenų apsaugos reglamento teritorinį taikymą ir tokio taikymo išimtis. Skaityti >>

Naujausia

[Duomenų apsauga]

Duomenų apsauga

Susipažinkite su pranešimu apie duomenų perdavimą į JK, jei JK išstos iš ES be susitarimo: EDAV pranešimas bei su Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos susijusiu pranešimu: VDAI pranešimas.

VDAI paskelbė 2019 m. numatytus patikrinimus? Šiais metais dėmesio centre: Sporto klubai ir Sporto ir turizmo prekių bei paslaugų bendrovės; Viešbučiai; Valstybinės institucijos; Greitųjų kreditų bendrovės. Ar esate sąraše >>

Mokesčių ir teisės aktų naujienos

Apie NPD: VMI išaiškino, kad jei gyventojo atlyginimas 2019 metais ne didesnis kaip 2.555 Eur/mėn. (iki mokesčių) arba metinės pajamos neviršja 30.660 Eur, jis turi teisę į NPD >>.

Rekomenduojame susipažinti su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta informacija, tarifų lentelėmis >>

Siūlome: Verslo žinių straipsnis apie Gyventojų pajamų mokesčio tarifo pokyčius nuo 2019 m. >>

Mūsų naujienos

Kaip duomenų tvarkytoją atriboti nuo duomenų valdytojo ar paslaugos teikėjo ir šiek tiek daugiau. Susipažinkite >>

Atnaujinome juridiniams asmenims taikomų mokesčių lentelę (mokesčiai įsigaliojo 2019-01-01). Susipažinkite >>

Kitos naujienos

Apie prekių ženklų registraciją

Seime buvo patvirtintas įstatymo projektas, keičiantis Valstybinio patentų biuro renkamus mokesčius, susijusius su prekės ženklais.

Pavyzdžiui: Prekių ženklo registravimas 2018 metais kainavo nuo 138 eur (nuo 69 eur už paraiškos pateikimą ir 69 eur. už PŽ paskelbimą ir liudijimo išdavimą) nuo kitų metų kainuos nuo 180 eur. [įkainiai pateikti, kai prekių ženklas registruojamas vienoje klasėje]

Susipažinkite su pilnu naujų mokesčių sąrašu >>, įstatymas įsigalioja nuo sausio 1 d.

Apie vadovo atšaukimą:

LAT Nutartyje nurodė, kad įsakyme dėl vadovo atšaukimo buvo nurodyti du skirtingi atšaukimo pagrindai (dėl prarasto pasitikėjimo bei dėl šiurkštaus darbo pareigų pažeidimo).

LAT pažymėjo, kad sprendžiant dėl kaltų vadovo veiksmų DK 104 str. 2 d. kontekste netaikytinas standartas, teismų praktikoje suformuotas sprendžiant dėl kaltės kaip būtinos šiurkštaus pareigų pažeidimo sąlygos. Pasitikėjimo vadovu praradimą gali lemti ir tokie kalti vadovo veiksmai, kurie būtų nepakankami pažeidimui pripažinti šiurkščiu.

Skaityti nutartį >>