Naujienos

Naujausia

[Teismų praktika]

Darbo sutarties nutraukimas teismų praktikoje

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nutartimi konstatavo, kad vien darbo pareigų pažeidimo nepakanka, siekiant nutraukti darbo sutartį dėl darbuotojo kaltės (DK 58 str.), taigi ir tam tikro darbo rezultato, jeigu jis ir būtų aptartas darbo sutartyje, nepasiekimas savaime nepatvirtina darbuotojo kaltės, kuri šiuo atveju yra būtina. Skaityti nutartį >>

Naujausia

[Duomenų apsauga]

VDAI paskelbė saugumo priemonių ir rizikos įvertinimo gaires asmens duomenis tvarkančioms organizacijoms, kurios bus naudingos, įvertinant:

  • vykdomas asmens duomenų tvarkymo operacijas;
  • kokį poveikį gali sukelti duomenų saugumo pažeidimas;
  • kokios yra vidinės ir išorinės grėsmės asmens duomenų saugumui;
  • rizikos lygį ir reikalingas organizacines ir technines priemones tinkamai asmens duomenų apsaugai užtikrinti

Susipažinkite su gairėmis >>

Duomenų apsauga

VDAI pasisakė dėl potencialių klientų duomenų bazių (su informacija apie jų finansinę padėtį, vadovų ir kitų asmenų kontaktais) naudojimo teisėtumo. Susipažinkite: VDAI pranešimas.

Europos duomenų apsaugos valdyba visuomenės pastaboms paskelbė: Gaires dėl pritaikytosios ir standartizuotos duomenų apsaugos užtikrinimo tvarkant asmens duomenis (BDAR 25 str.) (teikti iki sausio 16 d.) ir Gaires dėl teisės būti pamirštam paieškos varikliuose (teikti iki vasario 5 d.)

Mokesčių ir teisės aktų naujienos

Keli GPM įstatymo pakeitimai nuo 2020-01-01:

pirma, nustatomas 32 % GPM už pajamas iš darbo santykių ar esmę atitinkančių santykių, taip pat MB vadovų (ne MB narių) pajamas ir kt., viršijančias 84 VDU sumą (dabar: 27 %); antra, pakeistas mėnesio ir metinis NPD bei jų skaičiavimo formulės.

Sodra primena: Nuo sausio 1 d. padidėjus minimaliai mėnesio algai, keičiasi ir savarankiškai besidraudžiančių žmonių PSD įmokų dydis.

Mūsų naujienos

Kaip duomenų tvarkytoją atriboti nuo duomenų valdytojo ir šiek tiek daugiau. Susipažinkite >>

Parengėme Jums EDAV gairėmis paremtą informaciją apie BDAR teritorinį taikymą ir tokio taikymo išimtis. Skaityti >>

Kitos naujienos

Apie darbo skelbimus

2019-07-01 įsigaliojo darbo kodekso pakeitimai, įpareigojantys darbdavį darbo skelbime nurodyti darbo užmokestį.

Susipažinti su įpareigojimu >>

Apie prekės ženklus

Pasikeitus PŽ įstatymui buvo priimtos ir Apeliacijų, protestų ir prašymų dėl PŽ registracijos pripažinimo negaliojančia ar jos panaikinimo taisyklės, kuriose pateikiamos ir paraiškų Apeliaciniam skyriui formos. Skaityti >>